Çiğ köfte devine ‘FETÖ’den 15 yıla kadar hapis istemi

Çiğ köfte zinciri Komagene’nin sahibi Murat Sivrikaya hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

KHK’yla kapatılan İzmir İşadamları Derneği’nin başkan yardımcısı Sivrikaya, 10 Ocak’ta gözaltına alınmış, 14 Ocak’ta tutuklanmıştı.

İzmir başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. İzmir 22’nci Ağır Ceza Mahkemesi de iddianameyi kabul etti ve işadamı hakkında dava açtı.

Sahte kimlikle yakalanan Sivrikaya’nın ifadeleri iddianameye girdi. Sivrikaya, üç yıl önceki araç satışı nedeniyle ilkokul arkadaşı olan H.K.’nın kimlik fotokopisi ve noter sözleşmesinin kendisinde bulunduğunu söyledi.

komagene murat sivrikaya - Çiğ köfte devine ‘FETÖ’den 15 yıla kadar hapis istemi

Sivrikaya, hakkında yakalama kararı çıkarılınca dört-beş ay önce 40 yıllık arkadaşı H.K.’nın bilgisi dışında onun kimlik belgelerini kullandığını belirterek sahte kimlik ve ehliyet yaptırdığını dile getirdi.

Sivrikaya sahte kimlik için 2 bin 500 lira verdiğini de anlattı: “İnternetten tanıştığım kişi, sahte nüfus cüzdanı ve ehliyet işlemi için 2 bin 500 lira istedi. Bir hafta sonra Basmane Garı’na gittim. 50- 55 yaşlarında, kır saçlı, orta boylu bir kişiden H.K. adına düzenlenen ve üzerinde internetten gönderdiğim fotoğrafın bulunduğu kimlik ve sürücü belgesini alarak istediği parayı verdim. Bu kişiyle alışveriş esnasında hiç konuşmadık. Belgeleri aldıktan sonra yanından ayrıldım. Bir daha da görmedim. Kesinlikle aramızda herhangi bir telefon görüşmesi olmadı.” 

İddianamede, Sivrikaya’nın adının ‘ByLock’ mesajlaşmalarında geçtiği belirtildi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.