Dev anket! İşte Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı

Daha önce de çok konuşulan anketler gündeme getirmiştik

2017-07-21 (1)

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen anketleri Bağımsız Gazete editörleri sizler için gündeme getiriyor. Halkın nabzının tutulduğu ve siyasi değişimleri takip etmemizi yarayan anketler çok dikkat çekiyor. Daha önce de  ”Erdoğan’a güveniyor musunuz?” sorusu çok dikkat çekmiş ve günlerce konuşulmuştu.

Yine bir sayfa tarafından yapılan ve Bağımsız Gazete editörlerinin sizin için gündeme getirdiği 70 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen ankette ”Bu pazar bir seçim yapılmış olsa, Cumhurbaşkanı adayınız kim olur ?” sorusu soruldu. Şıklarda R.T Erdoğan, K. Kılıçdaroğlu, M. Akşener, A.Gül vardı. 70 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen o anketin sonucunda Akşener %45 ile en çok tercih edilen Cumhurbaşkanı adayı oldu. Ona en yakın isim %26 ile Kılıçdaroğlu, Erdoğan ise %19 oy aldı.

İşte o anket

secim - Dev anket! İşte Türkiye'nin yeni Cumhurbaşkanı

Meral Akşener kimdir? 

1956 yılında İzmit’de dünyaya gelen Meral Akşener doğma büyüme buralıdır. Akşener İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunudur. Ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamlamıştır.

Meral Akşener siyasi kariyerine başlamadan önce Yıldız, Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders vermiş ve Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde de bulunmuştur.

Akşener, 20. ve 21. dönem DYP, 23. 24. ve 25. dönem MHP milletvekili olarak görev yapmıştır. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde milletvekili adayı gösterilmemiştir.

MHP tüzüğünün 11. maddesinin ihlali gerekçesiyle Meral Akşener parti üyeliğinden kesin çıkarma cezasının uygulanması talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kuruluna sevkine karar verilmiştir. Bu karar neticesinde 08.09.2016 tarihinde Meral Akşener partiden ihraç edildi.

Daha önce yayınladığımız anketler

Bu anket çok konuşulacak… Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

Bu anket çok konuşulacak ‘Sizce TSK aşağılandı mı?’ İşte sonuçlar…

Bu anket çok konuşulacak… HANGİ İKİ PARTİYE OY VERMEZSİNİZ?

Anket çalışmalarımız devam edecektir. Takipte kalın

PAYLAŞ

1 YORUM

Yorum yap - Yorumun 10 Dakika içince incelenecektir

Please enter your comment!
Please enter your name here