Emeklilikte yaşa takılanlar bakın hangi partilerin oyları ile reddedildi!

Kamuoyunda “EYT” ya da “emeklilikte yaşa takılanlar” olarak bilinen pek çok vatandaş, yaş şartını yerine getiremedikleri için emekli olup aylık alamıyor. CHP’li vekiller tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlarla EYT ile alakalı sorunların doğrudan Genel Kurul’a taşınacağı ve burada görüşüleceği aktarıldı. EYT konusunda Ümit Diyarbakır’ın yaptığı açıklamada ”EYT’lilerle ilgili kanun teklifimizin doğrudan gündeme alınması için Muğla […]

Kamuoyunda “EYT” ya da “emeklilikte yaşa takılanlar” olarak bilinen pek çok vatandaş, yaş şartını yerine getiremedikleri için emekli olup aylık alamıyor.

CHP’li vekiller tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlarla EYT ile alakalı sorunların doğrudan Genel Kurul’a taşınacağı ve burada görüşüleceği aktarıldı.

EYT konusunda Ümit Diyarbakır’ın yaptığı açıklamada ”EYT’lilerle ilgili kanun teklifimizin doğrudan gündeme alınması için Muğla Milletvekilimiz Metin Argun’un dilekçesive cevap geldi ve yarın TBMM Genel kurulunda doğrudan gündeme alınması görüşülecek. Sonuç alınabilmesi için elişmizden geleni yapacağız.” ifadeleri yer aldı.

Konuyla ilgili olarak  CHP Milletvekili Atilla Sertel Twitter’daki paylaşımında:

”Emeklilikte yaşa takılanlar bir kez daha AKP ve MHP oyları İle reddedildi. Geçen sefer çekimser oy kullanan MHP bu kez red oyu kullandı. Verilen sözü çiğniyorlar.” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.