İsrail’den flaş Erdoğan tasviri: “Düşman görünümlü dost”

İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı İsrael Katz, İsrail ve Suudi Arabistan arasında ilişkilerin geliştirilmesi çağırısında bulunurken, İsrail-Körfez demiryolu hattının kurulması çağrısında da bulundu.

İsrail Ulaştırma ve İstihbarat Bakanı İsrael Katz, İsrail ve Suudi Arabistan arasında ilişkilerin geliştirilmesi çağırısında bulunurken, İsrail-Körfez demiryolu hattının kurulması çağrısında da bulundu.

Bakan Katz’a göre, İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki Demiryolu hattının, İsrail Beyt Shaan’da bulunan Şeyh Hüsseyin köprüsü ve İsrail Ürdün Sınırı üzerinden geçebileceğini ve bu sayede de gerek İsrail, gerekse Ürdün ticari ilişkilerinin Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri ile gelişebileceğini ifade etti.

1113 - İsrail'den flaş Erdoğan tasviri: "Düşman görünümlü dost"

Katz

“GAZZE DIŞ DÜNYAYA BAĞLANMIŞ OLACAKTIR”

“Bu vesile ile aslında hiç de rüya olmayan Hicaz Tren yoluna atıfta bulunmak istiyorum” diyen Katz, Osmanlı’nın tesis etmiş olduğu Şam-Hayfa ve Medine hattının tekrar hayata geçirilebileceğini belirtti.

Katz, Gazze karşısında kurulması olası olan bir ada ile Gazze’nin insani yardım sorunlarının giderilebileceğini ifade etti. Katz, “Bu şekilde Gazze dış dünyaya bağlanmış olacaktır” dedi.

Bakan İsrael Katz, ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasından sonra Erdoğan’ın “Düşmandost” (Frenemy) rolü oynadığının altını çizerek, “Bize oldukça fazla saldırıyor. Biz de haliyle cevap veriyoruz. Unutmamak gerekir ki, Türkiye’nin Körfez ülkelerine yaptığı ihracatın %25’i Hayfa limanı üzerinden gerçekleştirilmektedir” dedi.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET, SADECE ARTIŞ GÖSTERMEKTE…

Erdoğan’ın kendisini Müslüman Kardeşler örgütünün doğal lideri olarak görmekte olduğunu ve bu konumu itibarıyla da sürekli İsrail’e saldırmak zorunda hissetmekte olduğunu ifade eden Katz, ”-Aslında sadece kendisi için konuşmaktadır(Erdoğan için)- Türk Hava Yolları, İsrail’de faaliyet gösteren en geniş uluslararası havayoludur. Dış Ticaret hacmi de iki ülke arasında, özellikle Mavi Marmara’dan sonra sadece artış göstermektedir” dedi.

Trump, Kudüs’ten söz ederken “Birleşik Kudüs” ifadesini kullanmazken, Kudüs sınırlarından da söz etmedi. Katz, gelecekte bu durumun tartışılabileceğini belirtti.

Katz, Suudi Arabistan’ın, İsrail ile Arap dünyası arasındaki ilişkileri düzeltebileceğini belirtirken, yapılacak anlaşmaların Suudi Arabistan veliaht prensi Mohammed Bin Salman’ın İsrail’i ziyareti ya da Salman’ın İsrail Başbakanı Netanyahu’yu, Riyad’a davetiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Yazar: Yona Schnitzer

Tercüme: Rafael Sadi


1 YORUM

 1. Bunların ne olduğu malum aşikar.(Aşağıdaki linkte)
  https://vimeo.com/196939999
  Bu hayata geliş gayemiz ebedi hayatta kaliteli yaşam elde etmek için çalışmak değilmi ?
  Pekiyi bizler ne yapıyoruz ebedi hayatta kaliteli yaşamı elde etmek için.
  Niye şu fikrin üzerinde yoğunlaşmıyoruz.
  Asıl olan. vakanın eşyadaki özellikleri ile olan ilişkileridir.
  http://namenstraat8bredahollanda.blogspot.nl/2016/01/asl-nedir1-kok-esas-temel-kaide-asl.html?spref=fb
  http://namenstr8bredahollanda.blogspot.nl/2017/01/insanligin-menfaatina-gerekli.html
  Söylüyorum söylüyorum ne anlayan var ne anlamaya çalışan.
  Yazık oluyor bize de bu insanlığa da.
  http://namenstr8bredahollanda.blogspot.nl/2017/11/dunya-oldu-bir-koy-ey-insanoglu.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.