Muharrem İnce’den Sarıgül’e şok eden yanıt…

Muharrem İnce, yerel seçimlerde CHP’ye destek olacağını belirterek “partimizin 1 oy fazla alması için elimden ne geliyorsa onu yaparım” dedi.

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı olan ancak daha parti yönetimiyle ters düşen Muharrem İnce, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerdeki tavrının ne olacağını açıkladı.

Yalova Merkez Camii’nde cuma namazı çıkışı konuşan Muharrem İnce, gazetecilerin yerel seçimlerde ne yapacağı şeklindeki sorusuna “Ben partiliyim. Partimin bir oy fazla alması için elimden gelen her şeyi yaparım. Nasıl ki cumhurbaşkanlığı seçiminde 68 vilayete gidip 107 miting yaptıysam önümüzdeki yerel seçimlerde partimizin 1 oy fazla alması için elimden ne geliyorsa onu yaparım” dedi.

Yerel seçimlerde Yalova’da belediye başkan adayı için kimin olmasını istediği sorulan İnce, “Yalova’nın milletvekili, il başkanı, yöneticileri var ama benim görüşüm ön seçim yapılması ve anket yapılmasıdır. Takdir partili yöneticilerindir, ama ben ön seçimle anketin karışımını savunuyorum” diye konuştu.

SARIGÜL’E YANIT

Mustafa Sarıgül’ün kendisine yönelik yaptığı eleştiriler de sorulan İnce, “Bir açıklamanın ne için yapıldığını biliyorsanız, ona cevap vermeye gerek yoktur. Ben o açıklamanın ne için yapıldığını bildiğim için cevap vermeye gerek duymuyorum” dedi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.